سایپرز، باشگاه دانش - ارائه دهنده مقالات ژورنالهای خارجی

اطلاعات و مشخصات مقاله

explorer iconلينك‌ها

[ بازگشت | جستجو | فهرست کلمات کلیدی | فهرست موضوعات | فهرست نویسندگان | فهرست ناشران | فهرست ژورنالها ]

info iconاطلاعات مقاله

[ 175 بار مشاهده چكيده]

عنوان مقاله:برآورد اثر اقتصادی استان با سرعت بالا راه آهن در اسپانیا: کاربرد مدل معادلات ساختاری
ناشر: [ Elsevier BV ]
ژورنال
دوره (شماره): (0)
سال انتشار:5 February 2014
شماره صفحات: 157165157-165
نشانگر دیجیتالی شیء:[ 10.1016/j.sbspro.2014.01.048 ]
شما اینجا هستید:
  1. Scipers, the Knowledge ClubScipers »
  2. Elsevier BV »
  3. Procedia - Social And Behavioral Sciences »
  4. Estimating the Provincial Economic Impacts of High-speed Rail in Spain: An Application of Structural Equation Modeling

report iconنمايش خلاصه مقاله

Estimating The Provincial Economic Impacts Of High-speed Rail In Spain: An Application Of Structural Equation Modeling


مقاله: برآورد اثر اقتصادی استان با سرعت بالا راه آهن در اسپانیا: کاربرد مدل معادلات ساختاری

نويسند‌گان:


خلاصه مقاله:


This paper presents the preliminary steps on an investigation about the impacts of the Spanish high-speed rail (HSR) network on the provincial economic development from 1990 to 2010 using a panel Structural Equation Modeling (SEM) formulation. The SEM model incorporates education level (proxied by number of people finished high-school or above) as the exogenous variable, endogenizes provincial accessibility brought by the introduction of the HSR service, and analyzes its long term impacts on the endogenous variables, employment and GDP, as well as the causal relationships among them. Panel structure helps to reveal the temporal effects with a time lag of 5 years. Comparison between SEM formulation and single-equation formulation is carried out in the paper as well to reveal the applicability and advantages of SEM formulation.


در این مقاله مراحل اولیه در تحقیقات در مورد اثرات شبکه اسپانیایی با سرعت بالا راه آهن (HSR) در توسعه اقتصادی استان 1990-2010 با استفاده از یک پانل مدلسازی معادلات ساختاری (SEM) فرمول. مدل SEM دارای سطح آموزش و پرورش (پروکسی توسط تعداد زیادی از مردم دبیرستان یا بالاتر به پایان رسید) به عنوان متغیر برون زا، endogenizes دسترسی استانی آورده شده توسط معرفی خدمات HSR، و تجزیه و تحلیل اثرات دراز مدت آن بر متغیرهای داخلی، اشتغال و تولید ناخالص داخلی ، و همچنین به عنوان روابط علت و معلولی میان آنها. ساختار پانل کمک می کند تا به فاش کردن اثرات زمانی با یک تاخیر زمانی از 5 سال است. مقایسه بین فرمول SEM و فرمولاسیون تک معادله است که در این مقاله انجام و همچنین به فاش کردن کاربرد و مزایای استفاده از فرمول SEM.


كلمات كليدي:

economic development, High-speed Rail, panel model, structural equation modeling
توسعه اقتصادی, سرعت بالا راه آهن, مدل پانل, مدل سازی معادلات ساختاری


موضوعات:
[ ]

 

دسترسی بین المللی

اگر شما در داخل کشور (ایران) هستید و این صفحه را مشاهده می کنید، نشان می دهد که IP شما به هر دلیلی در لیست IP های ایران ثبت نشده است. برای رفع این مشکل کافی است IP خود را که در پایین این پیام درج شده از طریق آدرس ایمیل support@scipers.com به ما اطلاع دهید. پس از دریافت درخواست، کارشناسان فنی موضوع را بررسی می نمایند و در صورتی که محل اتصال شما از کشور ایران بوده باشد، به لیست استفاده کنندگان مجاز افزوده می شوید.
IP: 3.80.55.37

اطلاعات استنادی

اطلاعات استنادی این مقاله را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

 

به اشتراک گذاری

این صفحه را با استفاده از انواع شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

فهرست مراجع و منابع
 

برگشت به بالا
رونمایی از اولین و تنها ربات تلگرامی جستجوی مقالات ژورنالی
×