سایپرز، باشگاه دانش - ارائه دهنده مقالات ژورنالهای خارجی

اطلاعات و مشخصات مقاله

explorer iconلينك‌ها

[ بازگشت | جستجو | فهرست کلمات کلیدی | فهرست موضوعات | فهرست نویسندگان | فهرست ناشران | فهرست ژورنالها ]

info iconاطلاعات مقاله

[ 119 بار مشاهده چكيده]

عنوان مقاله:چارچوبی برای مدیریت ایمنی ساخت و ساز و سیستم تصویری
ناشر: [ Elsevier BV ]
ژورنال
دوره (شماره): (0)
سال انتشار:August 2013
شماره صفحات: 9510395-103
نشانگر دیجیتالی شیء:[ 10.1016/j.autcon.2012.09.012 ]
شما اینجا هستید:
  1. Scipers, the Knowledge ClubScipers »
  2. Elsevier BV »
  3. Automation In Construction »
  4. A framework for construction safety management and visualization system

report iconنمايش خلاصه مقاله

A Framework For Construction Safety Management And Visualization System


مقاله: چارچوبی برای مدیریت ایمنی ساخت و ساز و سیستم تصویری

نويسند‌گان:


خلاصه مقاله:


With recent rapid advancement of visualization technologies, recognized research work for improving construction safety management practices has been conducted for identifying safety risks as well as worker onsite training. However, most of the previous studies were limited to reflect the site safety management process, which normally consists of planning–education–inspection phases. This study proposes a framework for a novel safety management and visualization system (SMVS) that integrates building information modeling (BIM), location tracking, augmented reality (AR), and game technologies. A prototype system has been developed and tested based on an illustrative accident scenario. The potentials and technical limitations of the prototype SMVS have been evaluated by site safety experts. A case study was also implemented, whose results show that the SMVS has a great potential to improve the identification of field safety risks, increase the risk recognition capacity of workers, and enhance the real-time communication between construction manager and workers.


با پیشرفت سریع فن آوری های اخیر تجسم، کار تحقیق و پژوهش برای بهبود شیوه های مدیریت ایمنی ساخت و ساز شده است برای شناسایی خطرات ایمنی و همچنین آموزش در محل به انجام کارگر شناخته شده است. با این حال، بسیاری از مطالعات قبلی به منعکس کننده روند مدیریت ایمنی سایت، که به طور معمول از مرحله برنامه ریزی آموزش و پرورش-بازرسی شامل محدود بود. این مطالعه یک چارچوب برای مدیریت ایمنی و تجسم رمان سیستم (SMVS) که ادغام ساخت اطلاعات مدل سازی (BIM)، ردیابی محل، واقعیت تکمیل شده (AR)، و فن آوری های بازی پیشنهاد می کند. یک سیستم نمونه توسعه داده شده است و در سناریو تصادف گویا بر اساس تست شده است. پتانسیل ها و محدودیت های فنی SMVS نمونه توسط کارشناسان ایمنی سایت مورد بررسی قرار گرفته است. مطالعه موردی نیز اجرا شد، که نتایج نشان می دهد که SMVS پتانسیل بسیار زیادی برای بهبود شناسایی خطرات ایمنی زمینه، افزایش ظرفیت به رسمیت شناختن خطر کارگران، و افزایش ارتباطات در زمان واقعی بین مدیر ساخت و ساز و کارگران است.


كلمات كليدي:

Augmented reality, Building information modeling, Construction safety management, Game engine, Virtual reality, Visualization
واقعیت تکمیل شده, مدل سازی اطلاعات ساختمان, ساخت و ساز مدیریت ایمنی, موتور بازی, واقعیت مجازی, تجسم


موضوعات:

Building and Construction, Civil and Structural Engineering, Control and Systems Engineering[ ]

 

دسترسی بین المللی

اگر شما در داخل کشور (ایران) هستید و این صفحه را مشاهده می کنید، نشان می دهد که IP شما به هر دلیلی در لیست IP های ایران ثبت نشده است. برای رفع این مشکل کافی است IP خود را که در پایین این پیام درج شده از طریق آدرس ایمیل support@scipers.com به ما اطلاع دهید. پس از دریافت درخواست، کارشناسان فنی موضوع را بررسی می نمایند و در صورتی که محل اتصال شما از کشور ایران بوده باشد، به لیست استفاده کنندگان مجاز افزوده می شوید.
IP: 34.234.76.59

اطلاعات استنادی

اطلاعات استنادی این مقاله را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

 

به اشتراک گذاری

این صفحه را با استفاده از انواع شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

فهرست مراجع و منابع
 

برگشت به بالا
رونمایی از اولین و تنها ربات تلگرامی جستجوی مقالات ژورنالی
×