سایپرز، باشگاه دانش - ارائه دهنده مقالات ژورنالهای خارجی

اطلاعات و مشخصات مقاله

[ 287 | جستجو | فهرست کلمات کلیدی | فهرست موضوعات | فهرست نویسندگان | فهرست ناشران | فهرست ژورنالها ]


عنوان مقاله:جدا مکانیسم های عصبی از قاب از راه دور و فضایی مرجع
ناشر: [ Elsevier BV ]
ژورنال
دوره (شماره): (0)
سال انتشار:September 2015
شماره صفحات: 131141131-141
نشانگر دیجیتالی شیء:[ 10.1016/j.ress.2015.03.008 ]
شما اینجا هستید:
  1. Scipers, the Knowledge ClubScipers »
  2. Elsevier BV »
  3. Reliability Engineering & System Safety »
  4. On the rationale of resilience in the domain of safety: A literature review

دسترسی بین المللی

اگر شما در داخل کشور (ایران) هستید و این صفحه را مشاهده می کنید، نشان می دهد که IP شما به هر دلیلی در لیست IP های ایران ثبت نشده است. برای رفع این مشکل کافی است IP خود را که در پایین این پیام درج شده از طریق آدرس ایمیل support@scipers.com به ما اطلاع دهید. پس از دریافت درخواست، کارشناسان فنی موضوع را بررسی می نمایند و در صورتی که محل اتصال شما از کشور ایران بوده باشد، به لیست استفاده کنندگان مجاز افزوده می شوید.
IP: 54.90.86.231

اطلاعات استنادی

اطلاعات استنادی این مقاله را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

 

به اشتراک گذاری

این صفحه را با استفاده از انواع شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

خلاصه مقاله، نویسندگان و کلمات کلیدی

On The Rationale Of Resilience In The Domain Of Safety: A Literature Review


مقاله: جدا مکانیسم های عصبی از قاب از راه دور و فضایی مرجع

نويسند‌گان:


خلاصه مقاله:


Resilience is becoming a prevalent agenda in safety research and organisational practice. In this study we examine how the peer-reviewed safety science literature (a) formulates the rationale behind the study of resilience; (b) constructs resilience as a scientific object; and (c) constructs and locates the resilient subject. The results suggest that resilience engineering scholars typically motivate the need for their studies by referring to the inherent complexities of modern socio-technical systems; complexities that make these systems inherently risky. The object of resilience then becomes the capacity to adapt to such emerging risks in order to guarantee the success of the inherently risky system. In the material reviewed, the subject of resilience is typically the individual, either at the sharp end or at higher managerial levels. The individual is called-upon to adapt in the face of risk to secure the continuous performance of the system. Based on the results from how resilience has been introduced in safety sciences we raise three ethical questions for the field to address: (1) should resilience be seen as people thriving despite of, or because of, risk?; (2) should resilience theory form a basis for moral judgement?; and finally (3) how much should resilience be approached as a trait of the individual?


انعطاف پذیری تبدیل شدن به یک دستور کار رایج در تحقیقات ایمنی و سازمانی. در این مطالعه ما به بررسی چگونگی ادبیات علوم ایمنی همکار بررسی (الف) تنظیم منطق پشت این مطالعه از انعطاف پذیری. (ب) ساختار انعطاف پذیری به عنوان یک شی علمی؛ و (ج) ساخت و واقع موضوع انعطاف پذیر. نتایج نشان می دهد که محققان مهندسی انعطاف پذیری به طور معمول ایجاد انگیزه نیاز به مطالعات خود را با اشاره به پیچیدگی های ذاتی سیستم های تکنیکی اجتماعی مدرن؛ پیچیدگی که این سیستم ها ذاتا خطرناک است. پس از آن هدف از انعطاف پذیری ظرفیت برای انطباق با این خطرات در حال ظهور به منظور تضمین موفقیت سیستم ذاتا خطرناک می شود. در مواد بررسی، موضوع انعطاف پذیری است به طور معمول فرد، یا در پایان نوک تیز و یا در سطوح مدیریتی بالاتر است. فردی است که به نام-بر برای انطباق در برابر خطر برای حفظ عملکرد مستمر از سیستم. بر اساس نتایج حاصل از چگونگی انعطاف پذیری که در علوم ایمنی معرفی ما سه پرسش اخلاقی برای زمینه برای رسیدگی به افزایش: (1) باید انعطاف پذیری به عنوان افراد پر رونق با وجود، و یا به دلیل، خطر دیده ؟؛ (2) باید انعطاف پذیری نظریه تشکیل یک پایه و اساس قضاوت اخلاقی ؟؛ و در نهایت (3) چقدر باید انعطاف پذیری به عنوان یک صفت فردی نزدیک؟


كلمات كليدي:

Accident prevention, High reliability theory, Normal accidents, Resilience, Resilience engineering
پیشگیری از حادثه, نظریه قابلیت اطمینان بالا , حوادث عادی, جهندگی, مهندسی جهندگی


موضوعات:

Industrial and Manufacturing Engineering, Applied Mathematics, Safety, Risk, Reliability and Quality[ ]

فهرست مراجع و منابع
 

برگشت به بالا
× 🎁
رونمایی از اولین و تنها ربات تلگرامی جستجوی مقالات ژورنالی
×