سایپرز، باشگاه دانش - ارائه دهنده مقالات ژورنالهای خارجی

اطلاعات و مشخصات مقاله

explorer iconلينك‌ها

[ بازگشت | جستجو | فهرست کلمات کلیدی | فهرست موضوعات | فهرست نویسندگان | فهرست ناشران | فهرست ژورنالها ]

info iconاطلاعات مقاله

[ 194 بار مشاهده چكيده]

عنوان مقاله:همیشگی، ایمنی و امنیت عوامل مرتبط با استفاده از حالت در دو نوع سفر میان نروژی شهری
ناشر: [ Elsevier BV ]
ژورنال
دوره (شماره): (0)
سال انتشار:July 2015
شماره صفحات: 151159151-159
نشانگر دیجیتالی شیء:[ 10.1016/j.ssci.2015.03.001 ]
شما اینجا هستید:
  1. Scipers, the Knowledge ClubScipers »
  2. Elsevier BV »
  3. Safety Science »
  4. Habitual, safety and security factors related to mode use on two types of travels among urban Norwegians

دسترسی بین المللی

اگر شما در داخل کشور (ایران) هستید و این صفحه را مشاهده می کنید، نشان می دهد که IP شما به هر دلیلی در لیست IP های ایران ثبت نشده است. برای رفع این مشکل کافی است IP خود را که در پایین این پیام درج شده از طریق آدرس ایمیل support@scipers.com به ما اطلاع دهید. پس از دریافت درخواست، کارشناسان فنی موضوع را بررسی می نمایند و در صورتی که محل اتصال شما از کشور ایران بوده باشد، به لیست استفاده کنندگان مجاز افزوده می شوید.
IP: 34.224.102.60

اطلاعات استنادی

اطلاعات استنادی این مقاله را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

 

به اشتراک گذاری

این صفحه را با استفاده از انواع شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

report iconنمايش خلاصه مقاله

Habitual, Safety And Security Factors Related To Mode Use On Two Types Of Travels Among Urban Norwegians


مقاله: همیشگی، ایمنی و امنیت عوامل مرتبط با استفاده از حالت در دو نوع سفر میان نروژی شهری

نويسند‌گان:


خلاصه مقاله:


This study aims to investigate psychological factors related to mode use on urban work/education and leisure travels, and to examine such factors related to intentions of using public transport. A survey was conducted in a random representative sample of the Norwegian population living in urban regions recruited from the Norwegian population registry (n=1039). A two-cluster solution for mode use was revealed: individuals who mainly used public or health-promoting transport, and individuals who primarily used a car on the respective travels. The results suggest that car habit strength is more strongly related to car use on work/education travels. The probability component of risk perception was related to mode use on leisure travels, and there was a weak association between the consequence component and use. High perceived probability of accidents in public transport was associated with use of public transport, while high corresponding risk estimates in private motorized transport were associated with car use. Strong car habit strength and high perceived probabilities of accidents and security issues in public transport were related to a reduced intention of using public transport. Increased worry of private motorized transport and a high demand for risk mitigation related to public modes were associated with an increased intention to use public transport. Work/education travels could be more habitual than leisure travels. Risk perception may be a result of exposure to specific modes, rather than a predictor of mode use. Safety and security factors also appeared as more relevant for leisure travels than for work/education travels.


این مطالعه با هدف بررسی عوامل روانشناختی مرتبط با استفاده از حالت در کار / آموزش و تفریح ​​سفر شهری، و به بررسی عوامل مرتبط با نیت استفاده از حمل و نقل عمومی. در تحقیقی که در نمونه تصادفی از جمعیت نروژی در مناطق شهری استخدام از رجیستری جمعیت نروژی (N = 1039) انجام شد. راه حل دو خوشه برای استفاده از حالت نازل شد: افرادی که عمدتا مورد استفاده حمل و نقل عمومی و یا سلامت، و افرادی که در درجه اول یک ماشین در سفر مربوطه استفاده می شود. نتایج نشان می دهد که قدرت عادت خودرو به شدت به استفاده از خودرو در کار مرتبط / آموزش و پرورش سفر. جزء احتمال ادراک خطر در سفر اوقات فراغت مربوط به استفاده از حالت و ارتباط ضعیف بین جزء نتیجه و استفاده وجود دارد. احتمال درک بالا از تصادفات در حمل و نقل عمومی با استفاده از حمل و نقل عمومی همراه بود، در حالی که برآورد در معرض خطر مربوطه در حمل و نقل موتوری خصوصی با استفاده از خودرو همراه بود. قوی قدرت عادت خودرو و احتمالات درک بالایی از حوادث و مسائل مربوط به امنیت در حمل و نقل عمومی به قصد کاهش استفاده از حمل و نقل عمومی بود. افزایش نگرانی از حمل و نقل موتوری خصوصی و تقاضای بالا برای کاهش ریسک مربوط به حالت های عمومی با قصد افزایش به استفاده از حمل و نقل عمومی همراه بود. سفر کار / آموزش و پرورش می تواند همیشگی بیشتر از سفرهای اوقات فراغت. ادراک خطر ممکن است در نتیجه قرار گرفتن در معرض حالت خاص، به جای پیش بینی استفاده از حالت. عوامل ایمنی و امنیت نیز به عنوان مناسب تر برای اوقات فراغت سفر از سفرهای کار / آموزش و پرورش ظاهر شد.


كلمات كليدي:

Car use, Habit, Risk mitigation, Risk perception, Worry
استفاده از خودرو, عادت, کاهش ریسک, ادراک خطر, نگرانی


موضوعات:

Public Health, Environmental and Occupational Health, Safety Research, Safety, Risk, Reliability and Quality[ ]

 

فهرست مراجع و منابع
 

برگشت به بالا
رونمایی از اولین و تنها ربات تلگرامی جستجوی مقالات ژورنالی
×