سایپرز، باشگاه دانش - ارائه دهنده مقالات ژورنالهای خارجی

اطلاعات و مشخصات مقاله

explorer iconلينك‌ها

[ بازگشت | جستجو | فهرست کلمات کلیدی | فهرست موضوعات | فهرست نویسندگان | فهرست ناشران | فهرست ژورنالها ]

info iconاطلاعات مقاله

[ 944 بار مشاهده چكيده]

عنوان مقاله:عوامل مدیریتی و غیر فنی در توسعه بلایای انسان ایجاد: بررسی و پژوهش در دستور کار
ناشر: [ Elsevier BV ]
ژورنال
دوره (شماره): (0)
سال انتشار:November 2015
شماره صفحات: 254267254-267
نشانگر دیجیتالی شیء:[ 10.1016/j.ssci.2015.06.015 ]
شما اینجا هستید:
  1. Scipers, the Knowledge ClubScipers »
  2. Elsevier BV »
  3. Safety Science »
  4. Managerial and non-technical factors in the development of human-created disasters: A review and research agenda

report iconنمايش خلاصه مقاله

Managerial And Non-technical Factors In The Development Of Human-created Disasters: A Review And Research Agenda


مقاله: عوامل مدیریتی و غیر فنی در توسعه بلایای انسان ایجاد: بررسی و پژوهش در دستور کار

نويسند‌گان:


خلاصه مقاله:


A number of common underlying factors in the development of human-created disasters, as cited in numerous official inquiry reports, encompass in particular, safety management system defects and weaknesses in an organization’s safety culture. Human factors such as faulty risk cognition, bounded rationality, groupthink, failure of foresight and organizational learning, suspect motivations, reactive attitudes, and inappropriate risk decision-making, are commonly associated characteristics of such shortcomings. This article summarizes and discusses underlying managerial and non-technical factors in human-created major hazard accidents in the light of theories of accident causation, findings from disaster inquiries and published research, and the systemic holism-versus-reductionism debate. Ideally, all site operators would know and understand disaster aetiology and preventive requirements and be motivated to enact them. However, there is sufficient empirical evidence from inquiry reports into major hazard incidents and disasters that idealized enactment rarely occurs and in many cases safety policy and strategy as enacted is distant from espoused safety policy and strategy. Research questions relating to board level thinking and actions on major hazard risks are posited and a proposal for a more holistic and potentially more effective major hazard safety research framework is put forward.


تعدادی از عوامل مشترک در توسعه بلایای انسانی ایجاد شده، همانطور که در گزارش تحقیق رسمی متعدد ذکر شده، در بر گرفتن به طور خاص، نقص سیستم مدیریت ایمنی و ضعف در فرهنگ ایمنی سازمان. عوامل انسانی مانند شناخت خطر معیوب، عقلانیت کراندار، فکر گروهی، شکست پیش بینی و یادگیری سازمانی، انگیزه فرد مظنون، نگرش واکنش پذیر و در معرض خطر نامناسب تصمیم گیری، معمولا ویژگی های مرتبط از جمله کاستی. این مقاله به طور خلاصه مورد بحث و عوامل مدیریتی و غیر فنی اساسی در حوادث خطر بزرگ انسان ایجاد در پرتو نظریه علیت حادثه، یافته ها از سوالات فاجعه و پژوهش منتشر شده است، و بحث سیستمیک کل گرایی در مقابل تقلیل. در حالت ایده آل، همه اپراتورهای سایت را می دانیم و درک اتیولوژی فاجعه و الزامات پیشگیری و انگیزه آنها را به تصویب برسانند. با این حال، شواهد کافی تجربی از گزارش تحقیق در حوادث و بلایای خطر بزرگ است که وضع آرمانی به ندرت رخ می دهد و در بسیاری از موارد سیاست ایمنی و استراتژی به عنوان تصویب وجود دارد دور از سیاست ایمنی حمایت و استراتژی. سوالات تحقیقات مربوط به هیئت مدیره تفکر سطح و اقدامات در خطرات خطر بزرگ هستند و فرض یک پیشنهاد برای یک چارچوب پژوهش ایمنی خطر بزرگ جامع تر و به طور بالقوه موثر تر قرار داده است به جلو.


كلمات كليدي:

Disasters, Major hazards, Risk decisions, Safety culture, Safety management
حوادث, عمده خطرات, تصمیمات خطر , فرهنگ ایمنی, مدیریت ایمنی


موضوعات:

Public Health, Environmental and Occupational Health, Safety Research, Safety, Risk, Reliability and Quality[ ]

 

دسترسی بین المللی

اگر شما در داخل کشور (ایران) هستید و این صفحه را مشاهده می کنید، نشان می دهد که IP شما به هر دلیلی در لیست IP های ایران ثبت نشده است. برای رفع این مشکل کافی است IP خود را که در پایین این پیام درج شده از طریق آدرس ایمیل support@scipers.com به ما اطلاع دهید. پس از دریافت درخواست، کارشناسان فنی موضوع را بررسی می نمایند و در صورتی که محل اتصال شما از کشور ایران بوده باشد، به لیست استفاده کنندگان مجاز افزوده می شوید.
IP: 34.234.76.59

اطلاعات استنادی

اطلاعات استنادی این مقاله را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

 

به اشتراک گذاری

این صفحه را با استفاده از انواع شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

فهرست مراجع و منابع

نتايج بعدي


نتايج بعدي

 

برگشت به بالا
رونمایی از اولین و تنها ربات تلگرامی جستجوی مقالات ژورنالی
×