سایپرز، باشگاه دانش - ارائه دهنده مقالات ژورنالهای خارجی

اطلاعات و مشخصات مقاله

[ 141 | جستجو | فهرست کلمات کلیدی | فهرست موضوعات | فهرست نویسندگان | فهرست ناشران | فهرست ژورنالها ]


عنوان مقاله:فصل 9 سرمایه انسانی: مهاجرت و تغییر جمعیت روستایی
ناشر: [ Elsevier BV ]
ژورنال
دوره (شماره):1 (0)
سال انتشار:2001
شماره صفحات: 457511457-511
نشانگر دیجیتالی شیء:[ 10.1016/s1574-0072(01)10012-5 ]
شما اینجا هستید:
  1. Scipers, the Knowledge ClubScipers »
  2. Elsevier BV »
  3. Handbook Of Agricultural Economics »
  4. Chapter 9 Human capital: Migration and rural population change

دسترسی بین المللی

اگر شما در داخل کشور (ایران) هستید و این صفحه را مشاهده می کنید، نشان می دهد که IP شما به هر دلیلی در لیست IP های ایران ثبت نشده است. برای رفع این مشکل کافی است IP خود را که در پایین این پیام درج شده از طریق آدرس ایمیل support@scipers.com به ما اطلاع دهید. پس از دریافت درخواست، کارشناسان فنی موضوع را بررسی می نمایند و در صورتی که محل اتصال شما از کشور ایران بوده باشد، به لیست استفاده کنندگان مجاز افزوده می شوید.
IP: 3.80.128.196

اطلاعات استنادی

اطلاعات استنادی این مقاله را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

 

به اشتراک گذاری

این صفحه را با استفاده از انواع شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

خلاصه مقاله، نویسندگان و کلمات کلیدی

Chapter 9 Human Capital: Migration And Rural Population Change


مقاله: فصل 9 سرمایه انسانی: مهاجرت و تغییر جمعیت روستایی

نويسند‌گان:


خلاصه مقاله:


The movement of labor out of agriculture is a universal concomitant of economic modernization and growth. Traditional migration models overlook many potential interactions between migration and development. Given imperfect markets characterizing most migrant-sending areas, migration and remittances can have far-reaching impacts, both positive and negative, on incomes and production in agricultural households. Linkages through product and factor markets transmit impacts of migration from migrant-sending households to others inside and outside the rural economy. Recent theoretical and empirical studies reveal the complexity of migration determinants and impacts in rural economies, and they point to new arenas for policy intervention.


جنبش کارگران کشاورزی همزمان جهانی نوسازی و رشد اقتصادی است. مدل های مهاجرت سنتی را نادیده می گیرند بسیاری از اثر متقابل مهاجرت و توسعه است. با توجه به بازارهای ناقص مشخص ترین مهاجر-ارسال مناطق، مهاجرت و وجوه ارسالی می تواند اثرات گسترده، مثبت و منفی، درآمد و تولید در خانواده کشاورزی داشته باشد. ارتباط از طریق محصول و عامل بازارهای انتقال اثرات مهاجرت از خانواده مهاجر-ارسال به دیگران داخل و خارج از اقتصاد روستایی. مطالعات نظری و تجربی اخیر نشان پیچیدگی عوامل مهاجرت و اثرات در اقتصادهای روستایی، و آنها را به عرصه های جدید برای سیاست مداخله، اشاره می کنند.[ ]

فهرست مقالات مرتبط و مشابه

 

فهرست مراجع و منابع

نتايج بعدي


نتايج بعدي

 

برگشت به بالا
× 🎁
رونمایی از اولین و تنها ربات تلگرامی جستجوی مقالات ژورنالی
×