سایپرز، باشگاه دانش - ارائه دهنده مقالات ژورنالهای خارجی

اطلاعات و مشخصات مقاله

[ 81 | جستجو | فهرست کلمات کلیدی | فهرست موضوعات | فهرست نویسندگان | فهرست ناشران | فهرست ژورنالها ]


عنوان مقاله:ارزیابی Exergetic از سیستم های انرژی در دریای شمال سکوهای نفتی و گاز
ناشر: [ Elsevier BV ]
ژورنال
[ Energy ]
دوره (شماره): (0)
سال انتشار:1 December 2013
شماره صفحات: 233623-36
نشانگر دیجیتالی شیء:[ 10.1016/j.energy.2013.03.011 ]
شما اینجا هستید:
  1. Scipers, the Knowledge ClubScipers »
  2. Elsevier BV »
  3. Energy »
  4. Exergetic assessment of energy systems on North Sea oil and gas platforms

دسترسی بین المللی

اگر شما در داخل کشور (ایران) هستید و این صفحه را مشاهده می کنید، نشان می دهد که IP شما به هر دلیلی در لیست IP های ایران ثبت نشده است. برای رفع این مشکل کافی است IP خود را که در پایین این پیام درج شده از طریق آدرس ایمیل support@scipers.com به ما اطلاع دهید. پس از دریافت درخواست، کارشناسان فنی موضوع را بررسی می نمایند و در صورتی که محل اتصال شما از کشور ایران بوده باشد، به لیست استفاده کنندگان مجاز افزوده می شوید.
IP: 54.90.86.231

اطلاعات استنادی

اطلاعات استنادی این مقاله را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

 

به اشتراک گذاری

این صفحه را با استفاده از انواع شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

خلاصه مقاله، نویسندگان و کلمات کلیدی

Exergetic Assessment Of Energy Systems On North Sea Oil And Gas Platforms


مقاله: ارزیابی Exergetic از سیستم های انرژی در دریای شمال سکوهای نفتی و گاز

نويسند‌گان:


خلاصه مقاله:


Oil and gas platforms in the North Sea region are associated with high power consumption and large CO2-emissions, as the processing and utility plants suffer from significant changes in production rates and performance losses over the field lifespan. In this paper, a generic model of the overall offshore system is described: its thermodynamic performance is assessed by performing an exergy accounting and rules of thumb for oil and gas platforms are derived. Simulations are built and conducted with the tools Aspen Plus®, Dynamic Network Analysis and Aspen HYSYS®. 62–65% of the total exergy destruction of an offshore platform is attributable to the power generation and waste heat recovery system, and 35–38% to the oil and gas processing. The variability of the feed composition has little effect on the split of the thermodynamic irreversibilities between both plants. The rejection of high-temperature gases from the utility and flaring systems is the major contributor to the exergy losses. These findings suggest to focus efforts on a better use of the waste heat contained in the exhaust gases and on the ways in which the gas compression performance can be improved.


سیستم عامل های نفت و گاز در منطقه دریای شمال با مصرف بالای انرژی و تولید گازهای گلخانه ای بزرگ CO2-همراه است، به عنوان ابزار پردازش و گیاهان از تغییرات قابل توجهی در میزان تولید و زیان عملکرد بیش از طول عمر درست رنج می برند. در این مقاله، یک مدل کلی سیستم کلی دریایی شرح داده شده است: کارایی ترمودینامیکی آن مورد بررسی قرار است با انجام یک حسابداری اکسرژی و قوانین نما برای سیستم عامل های نفت و گاز در حال مشتق شده است. شبیه سازی ساخته شده و انجام با ابزار آسپن Plus®، تجزیه و تحلیل شبکه پویا و آسپن HYSYS®. 62-65٪ از کل نابودی اکسرژی یک پلت فرم دریایی مربوط به تولید برق و سیستم بازیابی حرارت زباله، و 35-38٪ به پردازش نفت و گاز است. تنوع از ترکیب خوراک تأثیر کمی بر روی تقسیم از irreversibilities ترمودینامیکی بین دو گیاهان. رد گازهای با درجه حرارت بالا از ابزار و سوزاندن سیستم های عامل عمده تلفات اکسرژی است. این یافته ها نشان به تمرکز تلاش در استفاده بهتر از گرمای تلف شده موجود در گازهای خروجی از اگزوز و در راه است که در آن عملکرد فشرده سازی گاز را می توان بهبود یافته است.


كلمات كليدي:

Oil and gas platforms, Energy systems
سیستم عامل های نفت و گاز , سیستم های انرژی


موضوعات:

Pollution, Energy(all)[ ]

فهرست مقالات مرتبط و مشابه

 

برگشت به بالا
× 🎁
رونمایی از اولین و تنها ربات تلگرامی جستجوی مقالات ژورنالی
×