سایپرز، باشگاه دانش - ارائه دهنده مقالات ژورنالهای خارجی

اطلاعات و مشخصات مقاله

explorer iconلينك‌ها

[ بازگشت | جستجو | فهرست کلمات کلیدی | فهرست موضوعات | فهرست نویسندگان | فهرست ناشران | فهرست ژورنالها ]

info iconاطلاعات مقاله

[ 59 بار مشاهده چكيده]

عنوان مقاله:مقایسه غلظت نانوذرات متهم در نزدیکی جاده شلوغ و خطوط برق با ولتاژ بالا سربار
ناشر: [ Elsevier BV ]
ژورنال
دوره (شماره):64 (12)
سال انتشار:December 2012
شماره صفحات: 277027812770-2781
نشانگر دیجیتالی شیء:[ 10.1016/j.marpolbul.2012.09.011 ]
شما اینجا هستید:
  1. Scipers, the Knowledge ClubScipers »
  2. Elsevier BV »
  3. Marine Pollution Bulletin »
  4. On the biological connectivity of oil and gas platforms in the North Sea

report iconنمايش خلاصه مقاله

On The Biological Connectivity Of Oil And Gas Platforms In The North Sea


مقاله: مقایسه غلظت نانوذرات متهم در نزدیکی جاده شلوغ و خطوط برق با ولتاژ بالا سربار

نويسند‌گان:


خلاصه مقاله:


Tests are made of the conjecture that the platforms in the North Sea are biologically connected, with organisms originating from some platforms reaching and substantially augmenting those at others so that, together, the platforms effectively form a sort of artificial reef. The M2 tide results in a relatively rapid transfer of organisms between neighbouring platforms. Some 60% of platforms in the southern UK Sector are directly connected by tidal flows. Such connection in the northern Sector is relatively rare, about 23% of platforms being connected. Mean flows connect platforms in ‘strings’ sharing a common streamline spread by turbulent dispersion. Metrics are devised to indicate how well a particular platform is connected to others. Strings are broken when contributions to the concentration of organisms from platforms fall below detection limits. Many platforms are likely to be connected in strings in the southern UK Sector, but relatively few in the northern Sector.


آزمون ها از حدس زد که سیستم عامل در دریای شمال ها از نظر بیولوژیکی متصل است، ساخته شده با موجودات نشات گرفته از برخی از سیستم عامل های رسیدن به افزایش قابل ملاحظه و کسانی که در دیگران به طوری که، همراه، سیستم عامل به طور موثر یک نوع مرجانی مصنوعی تشکیل می دهند. نتایج جزر و مد M2 در انتقال نسبتا سریع ارگانیسمها بین سیستم عامل های همسایه. برخی از 60٪ از سیستم عامل در جنوب بخش UK به طور مستقیم توسط جریان جزر و مدی متصل می شود. چنین اتصالی در بخش شمال نسبتا نادر است، حدود 23 درصد از سیستم عامل در حال متصل می شود. جریان متوسط ​​سیستم عامل ها در 'رشته' به اشتراک گذاری ساده مشترک گسترش پراکندگی آشفته ارتباط برقرار کنند. معیارهای طراحی شده اند نشان می دهد که چگونه به خوبی پلت فرم خاص به دیگران متصل است. رشته شکسته زمانی که کمک به غلظت موجودات از سیستم عامل های زیر محدودیت های تشخیص می گیرند. بسیاری از سیستم عامل به احتمال زیاد در رشته در جنوب بخش UK متصل شود، اما در بخش شمال نسبتا کمی.


كلمات كليدي:

Artificial reefs , Biological connectivity , OSPAR convention
صخره های مصنوعی , اتصال زیستی , کنوانسیون OSPAR


موضوعات:

Aquatic Science, Pollution, Oceanography[ ]

 

دسترسی بین المللی

اگر شما در داخل کشور (ایران) هستید و این صفحه را مشاهده می کنید، نشان می دهد که IP شما به هر دلیلی در لیست IP های ایران ثبت نشده است. برای رفع این مشکل کافی است IP خود را که در پایین این پیام درج شده از طریق آدرس ایمیل support@scipers.com به ما اطلاع دهید. پس از دریافت درخواست، کارشناسان فنی موضوع را بررسی می نمایند و در صورتی که محل اتصال شما از کشور ایران بوده باشد، به لیست استفاده کنندگان مجاز افزوده می شوید.
IP: 34.234.76.59

اطلاعات استنادی

اطلاعات استنادی این مقاله را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

 

به اشتراک گذاری

این صفحه را با استفاده از انواع شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

برگشت به بالا
رونمایی از اولین و تنها ربات تلگرامی جستجوی مقالات ژورنالی
×