سایپرز، باشگاه دانش - ارائه دهنده مقالات ژورنالهای خارجی

اطلاعات و مشخصات مقاله

explorer iconلينك‌ها

[ بازگشت | جستجو | فهرست کلمات کلیدی | فهرست موضوعات | فهرست نویسندگان | فهرست ناشران | فهرست ژورنالها ]

info iconاطلاعات مقاله

[ 80 بار مشاهده چكيده]

عنوان مقاله:حل 0-1 درجه دوم کوله پشتی مشکل با یک رقابت کوانتومی الهام تکاملی الگوریتم
ناشر: [ Elsevier BV ]
ژورنال
دوره (شماره):26 (8)
سال انتشار:September 2013
شماره صفحات: 195319661953-1966
نشانگر دیجیتالی شیء:[ 10.1016/j.engappai.2013.05.006 ]
شما اینجا هستید:
  1. Scipers, the Knowledge ClubScipers »
  2. Elsevier BV »
  3. Engineering Applications Of Artificial Intelligence »
  4. A fuzzy clustering-based genetic algorithm approach for time–cost–quality trade-off problems: A case study of highway construction project

دسترسی بین المللی

اگر شما در داخل کشور (ایران) هستید و این صفحه را مشاهده می کنید، نشان می دهد که IP شما به هر دلیلی در لیست IP های ایران ثبت نشده است. برای رفع این مشکل کافی است IP خود را که در پایین این پیام درج شده از طریق آدرس ایمیل support@scipers.com به ما اطلاع دهید. پس از دریافت درخواست، کارشناسان فنی موضوع را بررسی می نمایند و در صورتی که محل اتصال شما از کشور ایران بوده باشد، به لیست استفاده کنندگان مجاز افزوده می شوید.
IP: 34.224.102.60

اطلاعات استنادی

اطلاعات استنادی این مقاله را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

 

به اشتراک گذاری

این صفحه را با استفاده از انواع شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

report iconنمايش خلاصه مقاله

A Fuzzy Clustering-based Genetic Algorithm Approach For Time–cost–quality Trade-off Problems: A Case Study Of Highway Construction Project


مقاله: حل 0-1 درجه دوم کوله پشتی مشکل با یک رقابت کوانتومی الهام تکاملی الگوریتم

نويسند‌گان:


خلاصه مقاله:


Recently government agencies have started to utilize innovative contracting methods that provide incentives for improving construction quality. These emerging contracting methods place an enormous pressure on the contractors to improve construction quality. For a general contractor, which subcontracts most tasks of a project and invites a number of bids, choosing an appropriate bid which satisfies the time, cost and quality of construction project is complex and challenging. To solve this problem involving conflicting objectives, a fuzzy clustering-based genetic algorithm (FCGA) approach is proposed in this paper. A case study of highway construction is used to demonstrate the applicability of the proposed approach. A comparative study is conducted over three test cases involving varying dimensions and complexities to test performance of the proposed FCGA against existing approaches. Results reveal that the FCGA is capable of generating better Pareto front than other existing approaches.


به تازگی سازمان های دولتی را شروع کرده اند به استفاده از روش های نوآورانه است که قرارداد مشوق هایی برای بهبود کیفیت ساخت و ساز فراهم می کند. این روش در حال ظهور قرارداد قرار دادن فشار عظیمی بر پیمانکاران برای بهبود کیفیت ساخت و ساز. برای یک شرکت پیمانکار عمومی، که فرعی ترین وظایف یک پروژه و دعوت تعدادی از مناقصه، انتخاب یک پیشنهاد مناسب که ارضا زمان، هزینه و کیفیت پروژه ساخت و ساز پیچیده و چالش برانگیز است. برای حل این مشکل مربوط به اهداف متضاد، یک الگوریتم ژنتیک روش فازی مبتنی بر خوشه بندی (FCGA) در این مقاله ارائه شده است. یک مطالعه موردی از ساخت و ساز بزرگراه استفاده می شود برای نشان دادن کاربرد رویکرد ارائه شده است. یک پژوهش تطبیقی ​​است بیش از سه مورد آزمون شامل ابعاد مختلف و پیچیدگی برای تست عملکرد FCGA پیشنهاد در برابر روش های موجود انجام شده است. نتایج نشان می دهد که FCGA قادر به تولید مقابل پارتو بهتر از دیگر روش های موجود است.


كلمات كليدي:

Fuzzy clustering, Multi-objective optimization, Project management, Time–cost–quality trade-off
خوشهبندی فازی, بهینه سازی چند هدفه, مدیریت پروژه , زمان هزینه با کیفیت تجارت کردن


موضوعات:

Electrical and Electronic Engineering, Artificial Intelligence, Control and Systems Engineering[ ]

 

فهرست مراجع و منابع
 

برگشت به بالا
رونمایی از اولین و تنها ربات تلگرامی جستجوی مقالات ژورنالی
×