سایپرز، باشگاه دانش - ارائه دهنده مقالات ژورنالهای خارجی

اطلاعات و مشخصات مقاله

explorer iconلينك‌ها

[ بازگشت | جستجو | فهرست کلمات کلیدی | فهرست موضوعات | فهرست نویسندگان | فهرست ناشران | فهرست ژورنالها ]

info iconاطلاعات مقاله

[ 59 بار مشاهده چكيده]

عنوان مقاله:خواص از نمودار تقسیم با حداکثر چهار مقدار مشخص متفاوت
ناشر: [ Elsevier BV ]
ژورنال
دوره (شماره): (0)
سال انتشار:2015
شماره صفحات: 271277271-277
نشانگر دیجیتالی شیء:[ 10.1016/b978-0-12-397157-9.00022-9 ]
شما اینجا هستید:
  1. Scipers, the Knowledge ClubScipers »
  2. Elsevier BV »
  3. Stem Cell Biology And Tissue Engineering In Dental Sciences »
  4. Chapter 20 Dental Follicle Stem Cells

report iconنمايش خلاصه مقاله

Chapter 20 Dental Follicle Stem Cells


مقاله: خواص از نمودار تقسیم با حداکثر چهار مقدار مشخص متفاوت

نويسند‌گان:


خلاصه مقاله:


The dental follicle surrounds the tooth germ during the early stages of tooth development, and plays a crucial role in tooth eruption and tooth development. During tooth development the dental follicle starts to disappear, and the residues of the dental follicle can be separated into a coronal part, which is in close vicinity to the developing periodontium and the tooth crown before tooth eruption, and a periapical part, which is located apically from the dental papilla. Since human dental follicles can be separated from impacted wisdom teeth with undeveloped tooth roots, undifferentiated ectomesenchymal cells can be isolated from both parts of the human dental follicle. These cells, which are also known as dental follicle precursor cells or dental follicle cells, are multipotent stem cells and a potential cell source for periodontal regeneration. This chapter will characterize the different types of dental follicle stem cells and their possible use in regenerative dentistry.


فولیکول دندانی جوانه دندان را احاطه کرده است در مراحل اولیه توسعه دندان، و نقش بسیار مهمی در رویش دندان و توسعه دندان ایفا می کند. در طول توسعه دندان فولیکول دندانی شروع به ناپدید می شوند، و باقی مانده ها از فولیکول دندانی را می توان به قسمت تاجی است که در مجاورت نزدیک به پریودنتال در حال توسعه و تاج دندان قبل از فوران دندان، و بخش های پری اپیکال، که در آن واقع از هم جدا اپیکالی از پاپیلای دندانی. از آنجا که فولیکول دندان انسان را می توان از دندان عقل نهفته با ریشه دندان توسعه نیافته از هم جدا، سلول های تمایز نیافته ectomesenchymal را می توان از هر دو بخش فولیکول دندانی انسان جدا شده است. این سلول ها، که همچنین به عنوان سلول های پیش ساز فولیکول دندانی و یا سلول های فولیکول دندانی شناخته شده است، سلول های بنیادی multipotent و یک منبع بالقوه برای بازسازی سلول های پریودنتال می باشد. در این فصل انواع مختلف سلول های بنیادی فولیکول دندانی و امکان استفاده آنها در دندانپزشکی احیا کننده مشخص خواهد شد.


كلمات كليدي:

Dental follicle stem cells periodontium development differentiation periodontal regeneration cementoblasts alveolar osteoblasts periodontal fibroblasts tooth eruption
سلول های بنیادی فولیکول دندانی نسوج پریودنتال بازسازی توسعه تمایز cementoblasts استئوبلاست آلوئولار پریودنتال فوران فیبروبلاست دندان


موضوعات:
[ ]

 

دسترسی بین المللی

اگر شما در داخل کشور (ایران) هستید و این صفحه را مشاهده می کنید، نشان می دهد که IP شما به هر دلیلی در لیست IP های ایران ثبت نشده است. برای رفع این مشکل کافی است IP خود را که در پایین این پیام درج شده از طریق آدرس ایمیل support@scipers.com به ما اطلاع دهید. پس از دریافت درخواست، کارشناسان فنی موضوع را بررسی می نمایند و در صورتی که محل اتصال شما از کشور ایران بوده باشد، به لیست استفاده کنندگان مجاز افزوده می شوید.
IP: 3.80.55.37

اطلاعات استنادی

اطلاعات استنادی این مقاله را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

 

به اشتراک گذاری

این صفحه را با استفاده از انواع شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

برگشت به بالا
رونمایی از اولین و تنها ربات تلگرامی جستجوی مقالات ژورنالی
×