سایپرز، باشگاه دانش - ارائه دهنده مقالات ژورنالهای خارجی

اطلاعات و مشخصات مقاله

[ 45 | جستجو | فهرست کلمات کلیدی | فهرست موضوعات | فهرست نویسندگان | فهرست ناشران | فهرست ژورنالها ]


عنوان مقاله:تطبیقی، طرح ضمنی وابسته به کورانت-تعداد برای فرارفت عمودی در مدل سازی اقیانوسی
ناشر: [ Elsevier BV ]
ژورنال
دوره (شماره): (0)
سال انتشار:July 2015
شماره صفحات: 386938-69
نشانگر دیجیتالی شیء:[ 10.1016/j.ocemod.2015.03.006 ]
شما اینجا هستید:
  1. Scipers, the Knowledge ClubScipers »
  2. Elsevier BV »
  3. Ocean Modelling »
  4. An adaptive, Courant-number-dependent implicit scheme for vertical advection in oceanic modeling

دسترسی بین المللی

اگر شما در داخل کشور (ایران) هستید و این صفحه را مشاهده می کنید، نشان می دهد که IP شما به هر دلیلی در لیست IP های ایران ثبت نشده است. برای رفع این مشکل کافی است IP خود را که در پایین این پیام درج شده از طریق آدرس ایمیل support@scipers.com به ما اطلاع دهید. پس از دریافت درخواست، کارشناسان فنی موضوع را بررسی می نمایند و در صورتی که محل اتصال شما از کشور ایران بوده باشد، به لیست استفاده کنندگان مجاز افزوده می شوید.
IP: 52.55.186.225

اطلاعات استنادی

اطلاعات استنادی این مقاله را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

 

به اشتراک گذاری

این صفحه را با استفاده از انواع شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

خلاصه مقاله، نویسندگان و کلمات کلیدی

An Adaptive, Courant-number-dependent Implicit Scheme For Vertical Advection In Oceanic Modeling


مقاله: تطبیقی، طرح ضمنی وابسته به کورانت-تعداد برای فرارفت عمودی در مدل سازی اقیانوسی

نويسنده:


خلاصه مقاله:


An oceanic model with an Eulerian vertical coordinate and an explicit vertical advection scheme is subject to the Courant–Friedrichs–Lewy (CFL) limitation. Depending on the horizontal grid spacing, the horizontal-to-vertical grid resolution ratio and the flow pattern this limitation may easily become the most restrictive factor in choosing model time step, with the general tendency to become more severe as horizontal resolution becomes finer. Using terrain-following coordinate makes local vertical grid spacing depend on topography, ultimately resulting in very fine resolution in shallow areas in comparison with other models, z-coordinate, and isopycnic, which adds another factor in restricting time step. At the same time, terrain-following models are models of choice for the fine-resolution coastal modeling, often including tides interacting with topography resulting in large amplitude baroclinic vertical motions. In this article we examine the possibility of mitigating vertical CFL restriction, while at the same time avoiding numerical inaccuracies associated with standard implicit advection schemes. In doing so we design a combined algorithm which acts like a high-order explicit scheme when Courant numbers are small enough to allow explicit method (which is usually the case throughout the entire modeling domain except just few “hot spots”), while at the same time has the ability to adjust itself toward implicit scheme should it became necessary to avoid stability limitations. This is done in a seamless manner by continuously adjusting weighting between explicit and implicit components.


مدل های اقیانوسی با عمودی Eulerian هماهنگی و طرح وزش عمودی صریح و روشن است موضوع را به کورانت-Friedrichs-لوی بادی Lewy (CFL) محدودیت. بسته به فاصله شبکه افقی، نسبت رزولوشن افقی به عمودی شبکه و الگوی جریان این محدودیت به راحتی ممکن است عامل محدود کننده در انتخاب گام زمان مدل، با گرایش عمومی برای تبدیل شدن به شدید تر به عنوان رزولوشن افقی ظریف می شود. با استفاده از زمین های زیر هماهنگ می سازد-فاصله عمودی شبکه محلی در توپوگرافی بستگی دارد، در نهایت در وضوح بسیار خوب در مناطق کم عمق و در نتیجه در مقایسه با دیگر مدل ها، Z-هماهنگی و isopycnic، اضافه می کند که عامل دیگری در محدود کردن گام زمان است. در همان زمان، مدل های زمین-زیر مدل های انتخابی مدل سازی ساحلی با وضوح خوب هستند، اغلب از جمله جزر و مد در تعامل با توپوگرافی و در نتیجه دامنه زیادی حرکات عمودی baroclinic. در این مقاله ما امکان کاهش محدودیت CFL عمودی، در حالی که در همان زمان اجتناب از اشتباهات عددی در ارتباط با طرح استاندارد وزش ضمنی را بررسی کند. در انجام این کار ما یک الگوریتم ترکیبی که مانند یک طرح صریح مرتبه بالا هنگامی که تعداد کورانت به اندازه کافی کوچک اجازه می دهد تا روش صریح و روشن (که معمولا مورد در سراسر دامنه مدل سازی به جز چند "نقاط داغ") می باشد عمل می کند طراحی، در حالی که در همان زمان است که توانایی خود را به سمت طرح ضمنی تنظیم باید آن را لازم برای جلوگیری از محدودیت ثبات تبدیل شد. این است که در شیوه ای بدون درز با تنظیم وزن به طور مداوم بین اجزای صریح و ضمنی انجام می شود.


كلمات كليدي:

Expanding numerical stability of oceanic model, Finite Courant number advection accuracy, Numerical robustness, Regional oceanic modeling
گسترش ثبات عددی مدل اقیانوسی, محدود کورانت دقت تعداد وزش, نیرومندی عددی, مدل اقیانوسی منطقه ای


موضوعات:

Computer Science (miscellaneous), Atmospheric Science, Geotechnical Engineering and Engineering Geology, Oceanography[ ]

فهرست مقالات مرتبط و مشابه

 

برگشت به بالا
× 🎁
رونمایی از اولین و تنها ربات تلگرامی جستجوی مقالات ژورنالی
×