سایپرز، باشگاه دانش - ارائه دهنده مقالات ژورنالهای خارجی

اطلاعات و مشخصات مقاله

explorer iconلينك‌ها

[ بازگشت | جستجو | فهرست کلمات کلیدی | فهرست موضوعات | فهرست نویسندگان | فهرست ناشران | فهرست ژورنالها ]

info iconاطلاعات مقاله

[ 65 بار مشاهده چكيده]

عنوان مقاله:مدل سازی تاثیر نرخ ارز با استفاده از یک چارچوب چند ارزی
ناشر: [ Elsevier BV ]
ژورنال
دوره (شماره): (0)
سال انتشار:September 2015
شماره صفحات: 223231223-231
نشانگر دیجیتالی شیء:[ 10.1016/j.econmod.2015.04.011 ]
شما اینجا هستید:
  1. Scipers, the Knowledge ClubScipers »
  2. Elsevier BV »
  3. Economic Modelling »
  4. Modeling the impact of exchange rates using a multicurrency framework

report iconنمايش خلاصه مقاله

Modeling The Impact Of Exchange Rates Using A Multicurrency Framework


مقاله: مدل سازی تاثیر نرخ ارز با استفاده از یک چارچوب چند ارزی

نويسند‌گان:


خلاصه مقاله:


Multiple currencies are the reality in a global economy but this reality is difficult to be replicated in a model. The GTAP model avoids this issue by converting values for each country into US dollars. This approach simplifies the model greatly; however, it ignores the important role of exchange rates in international trade and in world economic development. By adopting a multicurrency framework and adding bilateral exchange rates for any two regions, this paper provides a revised version of GTAP model, which can model the impact of exchange rate policy with ease. The impact of an appreciation of the Chinese Yuan is simulated in the paper to illustrate the way to model exchange rates. The simulation results are consistent with macroeconomic and trade theories and are well-explained by the economic structure of China and its trading partners.


ارزهای مختلف می واقعیت در اقتصاد جهانی، اما این واقعیت دشوار است و به یک مدل تکرار شده است. مدل GTAP اجتناب این موضوع با تبدیل ارزش برای هر کشور به دلار آمریکا. این رویکرد ساده مدل تا حد زیادی. با این حال، به نقش مهم نرخ ارز در تجارت بین المللی و در توسعه اقتصادی جهان را نادیده می گیرد. با اتخاذ یک چارچوب چند ارزی و اضافه کردن نرخ ارز دو جانبه برای هر دو منطقه، این مقاله یک نسخه اصلاح شده از مدل GTAP، که می تواند تاثیر سیاست نرخ ارز با سهولت مدل فراهم می کند. تاثیر قدردانی از یوان چینی شبیه سازی شده است در این مقاله برای نشان دادن راه به مدل نرخ ارز. نتایج شبیه سازی سازگار با نظریه اقتصاد کلان و تجارت هستند و به خوبی توضیح داده شده توسط ساختار اقتصادی چین و شرکای تجاری آن است.


كلمات كليدي:

Computable general equilibrium modeling , Currency appreciation, Computable general equilibrium modeling, Currency appreciation, Exchange rates, Multiple currency model
مدل تعادل عمومی قابل محاسبه , قدردانی ارز , مدل سازی تعادل عمومی, قدردانی ارز , نرخ ارز, مدل چندگانه ارز


موضوعات:

Economics and Econometrics[ ]

 

دسترسی بین المللی

اگر شما در داخل کشور (ایران) هستید و این صفحه را مشاهده می کنید، نشان می دهد که IP شما به هر دلیلی در لیست IP های ایران ثبت نشده است. برای رفع این مشکل کافی است IP خود را که در پایین این پیام درج شده از طریق آدرس ایمیل support@scipers.com به ما اطلاع دهید. پس از دریافت درخواست، کارشناسان فنی موضوع را بررسی می نمایند و در صورتی که محل اتصال شما از کشور ایران بوده باشد، به لیست استفاده کنندگان مجاز افزوده می شوید.
IP: 34.234.76.59

اطلاعات استنادی

اطلاعات استنادی این مقاله را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

 

به اشتراک گذاری

این صفحه را با استفاده از انواع شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

فهرست مراجع و منابع
 

برگشت به بالا
رونمایی از اولین و تنها ربات تلگرامی جستجوی مقالات ژورنالی
×