سایپرز، باشگاه دانش - ارائه دهنده مقالات ژورنالهای خارجی

اطلاعات و مشخصات مقاله

explorer iconلينك‌ها

[ بازگشت | جستجو | فهرست کلمات کلیدی | فهرست موضوعات | فهرست نویسندگان | فهرست ناشران | فهرست ژورنالها ]

info iconاطلاعات مقاله

[ 59 بار مشاهده چكيده]

عنوان مقاله:مدل سازی عددی جریان تکامل برای انتشار موج انفرادی داخلی بیش از یک خط الراس مستغرق
ناشر: [ Elsevier BV ]
ژورنال
دوره (شماره): (0)
سال انتشار:June 2015
شماره صفحات: 487248-72
نشانگر دیجیتالی شیء:[ 10.1016/j.wavemoti.2014.12.008 ]
شما اینجا هستید:
  1. Scipers, the Knowledge ClubScipers »
  2. Elsevier BV »
  3. Wave Motion »
  4. Numerical modeling of flow evolution for an internal solitary wave propagating over a submerged ridge

report iconنمايش خلاصه مقاله

Numerical Modeling Of Flow Evolution For An Internal Solitary Wave Propagating Over A Submerged Ridge


مقاله: مدل سازی عددی جریان تکامل برای انتشار موج انفرادی داخلی بیش از یک خط الراس مستغرق

نويسند‌گان:


خلاصه مقاله:


Numerical simulations are performed to investigate the flow evolution of a depression ISW propagating over a submerged ridge. A finite volume based Cartesian grid method is adopted to solve the Reynolds averaged Navier–Stokes equations using a k−ε model for the turbulent closure. Results reveal a significant transient clockwise vortex and an internal hydraulic jump emerging on the front slope of the obstacle, during the wave–obstacle interaction. This interaction generates an asymmetrical interface and pycnocline thickness on both sides of the obstacle. During this process, the amplitude and velocity of the leading waveform increase transiently, but both quickly decrease once the wave passes the obstacle. As the ridge slope decreases, the wave–ridge interaction weakens, as well as the strength of vorticity and turbulent kinetic energy. In addition, the wave may affect the nutrient transport on the front slope to a maximum depth about 50% height of the obstacle or about 1.78 times of the incident wave amplitude when a large ISW breaks on the slope.


شبیه سازی عددی به بررسی تکامل جریان یک ISW افسردگی تبلیغ بیش از یک خط الراس مستغرق انجام می شود. روش شبکه دکارتی بر اساس حجم محدود به تصویب رسید برای حل رینولدز به طور متوسط ​​ناویه استوکس معادلات با استفاده از مدل AK-ε برای بسته شدن آشفته. نتایج نشان می گرداب قابل توجهی جهت عقربه های ساعت گذرا و یک پرش هیدرولیکی داخلی در حال ظهور در دامنه مقابل مانع، در طول تعامل موج مانع. این تعامل تولید یک رابط و نشأت میگیرند ضخامت نامتقارن در دو طرف مانع. در طی این فرایند، دامنه و سرعت از برجسته افزایش موج گذرا، اما هر دو به سرعت کاهش یک بار موج عبور می کند مانع. به عنوان شیب پشته کاهش می یابد، تعامل موج خط الراس را تضعیف، و همچنین قدرت ورتیسیتی و انرژی جنبشی اغتشاش. علاوه بر این، ممکن است موج حمل و نقل مواد مغذی در دامنه جلو به عمق حداکثر در حدود 50٪ ارتفاع مانع و یا در مورد 1.78 بار از دامنه موج حادثه هنگامی که یک ISW بزرگ می شکند در دامنه تاثیر می گذارد.


كلمات كليدي:

Flow field, Internal solitary wave, Numerical modeling, Turbulent model, Volume of fluid (VOF) method
میدان جریان, موج داخلی انفرادی, مدلسازی عددی, مدل آشفته , حجم سیال (VOF) روش


موضوعات:

Physics and Astronomy(all)[ ]

 

دسترسی بین المللی

اگر شما در داخل کشور (ایران) هستید و این صفحه را مشاهده می کنید، نشان می دهد که IP شما به هر دلیلی در لیست IP های ایران ثبت نشده است. برای رفع این مشکل کافی است IP خود را که در پایین این پیام درج شده از طریق آدرس ایمیل support@scipers.com به ما اطلاع دهید. پس از دریافت درخواست، کارشناسان فنی موضوع را بررسی می نمایند و در صورتی که محل اتصال شما از کشور ایران بوده باشد، به لیست استفاده کنندگان مجاز افزوده می شوید.
IP: 34.234.76.59

اطلاعات استنادی

اطلاعات استنادی این مقاله را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

 

به اشتراک گذاری

این صفحه را با استفاده از انواع شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

برگشت به بالا
رونمایی از اولین و تنها ربات تلگرامی جستجوی مقالات ژورنالی
×