سایپرز، باشگاه دانش - ارائه دهنده مقالات ژورنالهای خارجی

اطلاعات و مشخصات مقاله

explorer iconلينك‌ها

[ بازگشت | جستجو | فهرست کلمات کلیدی | فهرست موضوعات | فهرست نویسندگان | فهرست ناشران | فهرست ژورنالها ]

info iconاطلاعات مقاله

[ 123 بار مشاهده چكيده]

عنوان مقاله:ارزیابی مدل سازی عددی برای محیط زیست از فرم شهری در فضای باز در قاهره، مصر
ناشر: [ Elsevier BV ]
ژورنال
دوره (شماره):11 (2)
سال انتشار:August 2015
شماره صفحات: 246251246-251
نشانگر دیجیتالی شیء:[ 10.1016/j.hbrcj.2014.03.004 ]
شما اینجا هستید:
  1. Scipers, the Knowledge ClubScipers »
  2. Elsevier BV »
  3. HBRC Journal »
  4. Numerical modelling evaluation for the microclimate of an outdoor urban form in Cairo, Egypt

report iconنمايش خلاصه مقاله

Numerical Modelling Evaluation For The Microclimate Of An Outdoor Urban Form In Cairo, Egypt


مقاله: ارزیابی مدل سازی عددی برای محیط زیست از فرم شهری در فضای باز در قاهره، مصر

نويسند‌گان:


خلاصه مقاله:


In order to achieve outdoor thermal comfort it is necessary to understand the interactions between the prevailing climate, the urban form and roughness. The near surface boundary layer is directly influenced by local irradiative and convective exchange processes due to the presence of a variety of different surfaces, sheltering elements and obstacles to air flow leading to distinctive micro-scale climates. The paper presents a micro-scale numerical model for an outdoor urban form for a hot summer’s day in Al-Muizz street located at the Islamic quarter of Cairo, where a few studies have attempted to study these conditions in vernacular settings in hot arid areas where the continuously evolving urban patterns and shaded environments were perceived to produce more pedestrian friendly outdoor environments. In situ measurements are used to validate the ENVI-met results which showed an overall agreement with the observed ones, representing adequate mean radiant temperature (Tmrt) which is one of the most important meteorological parameters governing human energy balance and has therefore a strong influence on thermal sensation of the pedestrians using the open public spaces and generating a micro-climatic map as an initial step in addressing the urgent need for a modelling platform accessible to urban designers, architects, and decision makers towards sustainable urban forms.


به منظور دستیابی به آسایش حرارتی در فضای باز آن را به درک فعل و انفعالات بین آب و هوا غالب، فرم شهری و زبری لازم است. در نزدیکی لایه مرزی سطح به طور مستقیم توسط irradiative محلی و فرایندهای تبادل همرفتی با توجه به حضور انواع سطوح مختلف، پناه عناصر و موانع جریان هوا منجر به مشخص آب و هوای در مقیاس میکرو را تحت تاثیر قرار. مقاله یک مدل عددی در مقیاس میکرو برای فرم شهری در فضای باز برای روز گرم تابستان در خیابان آل Muizz واقع در سه ماهه اسلامی قاهره، که در آن چند مطالعات اقدام به بررسی این شرایط در تنظیمات بومی در مناطق گرم خشک که به طور مداوم در حال تحول الگوهای شهری و محیط های سایه دار برای تولید عابر پیاده بیش محیط دوستانه در فضای باز تصور می شد. در محل اندازه گیری استفاده می شود به اعتبار نتایج ENVI ملاقات که یک توافق کلی با آنهایی که مشاهده نشان داد، به نمایندگی از میانگین درجه حرارت مناسب تابشی هوا (Tmrt) است که یکی از مهمترین پارامترهای هواشناسی حاکم تعادل انرژی انسان است و بنابراین نفوذ قوی در احساس گرمایی عبور و مرور با استفاده از فضاهای عمومی باز و تولید یک نقشه کوچک آب و هوایی به عنوان یک گام اولیه در پرداختن به نیاز فوری به یک پلت فرم مدل سازی را به طراحان شهری، معماران، و تصمیم گیرندگان نسبت به اشکال پایدار شهری قابل دسترسی است.


كلمات كليدي:

ENVI-met , ENVI-met, Mean radiant temperature, Thermal comfort, Urban microclimate
ENVI-MET , ENVI-MET, متوسط ​​درجه حرارت تابشی , آسایش حرارتی, محیط زیست شهری


موضوعات:
[ ]

 

دسترسی بین المللی

اگر شما در داخل کشور (ایران) هستید و این صفحه را مشاهده می کنید، نشان می دهد که IP شما به هر دلیلی در لیست IP های ایران ثبت نشده است. برای رفع این مشکل کافی است IP خود را که در پایین این پیام درج شده از طریق آدرس ایمیل support@scipers.com به ما اطلاع دهید. پس از دریافت درخواست، کارشناسان فنی موضوع را بررسی می نمایند و در صورتی که محل اتصال شما از کشور ایران بوده باشد، به لیست استفاده کنندگان مجاز افزوده می شوید.
IP: 34.234.76.59

اطلاعات استنادی

اطلاعات استنادی این مقاله را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

 

به اشتراک گذاری

این صفحه را با استفاده از انواع شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

فهرست مراجع و منابع
 

برگشت به بالا
رونمایی از اولین و تنها ربات تلگرامی جستجوی مقالات ژورنالی
×