سایپرز، باشگاه دانش - ارائه دهنده مقالات ژورنالهای خارجی

اطلاعات و مشخصات مقاله

[ 510 | جستجو | فهرست کلمات کلیدی | فهرست موضوعات | فهرست نویسندگان | فهرست ناشران | فهرست ژورنالها ]


عنوان مقاله:رشد اقتصادی، فساد و فرار از پرداخت مالیات
ناشر: [ Elsevier BV ]
ژورنال
دوره (شماره):28 (1)
سال انتشار:January–March 2011
شماره صفحات: 489500489-500
نشانگر دیجیتالی شیء:[ 10.1016/j.econmod.2010.07.006 ]
شما اینجا هستید:
  1. Scipers, the Knowledge ClubScipers »
  2. Elsevier BV »
  3. Economic Modelling »
  4. Economic growth, corruption and tax evasion

دسترسی بین المللی

اگر شما در داخل کشور (ایران) هستید و این صفحه را مشاهده می کنید، نشان می دهد که IP شما به هر دلیلی در لیست IP های ایران ثبت نشده است. برای رفع این مشکل کافی است IP خود را که در پایین این پیام درج شده از طریق آدرس ایمیل support@scipers.com به ما اطلاع دهید. پس از دریافت درخواست، کارشناسان فنی موضوع را بررسی می نمایند و در صورتی که محل اتصال شما از کشور ایران بوده باشد، به لیست استفاده کنندگان مجاز افزوده می شوید.
IP: 3.80.128.196

اطلاعات استنادی

اطلاعات استنادی این مقاله را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

 

به اشتراک گذاری

این صفحه را با استفاده از انواع شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

خلاصه مقاله، نویسندگان و کلمات کلیدی

Economic Growth, Corruption And Tax Evasion


مقاله: رشد اقتصادی، فساد و فرار از پرداخت مالیات

نويسند‌گان:


خلاصه مقاله:


In this paper, we explore tax revenues in a regime of widespread corruption in a growth model. We develop a Ramsey model of economic growth with a rival but non-excludable public good which is financed by taxes which can be evaded via corrupt tax inspectors. We prove that the relationship between the tax rate and tax collection, in a dynamic framework, is not unique, but is different depending on the relevance of the “shame effect”. We show that in all three cases — “low, middle and high shame” countries, the growth rate increases as the tax rate increases up to a threshold value, after which the growth rate begins to decrease as the tax rate increases. But, for intermediate tax rates, the rate of growth for “low shame” countries is lower than that of “uniform shame” countries which is, in turn, lower than that of “high shame” countries. This happens because the growth rate is more sensitive to variations of t in an honest country rather than in a corrupt country.


در این مقاله، ما کشف درآمدهای مالیاتی در یک رژیم فساد گسترده در مدل رشد. ما توسعه یک مدل رمزی رشد اقتصادی با مردم خوب رقیب اما غیر قابل استثناء است که توسط مالیات است که می تواند از طریق بازرسان مالیاتی فاسد طفره رفت تامین می شود. ما ثابت کند که رابطه بین نرخ مالیات و جمع آوری مالیات، در یک چارچوب پویا، منحصر به فرد نیست، اما با توجه به ارتباط "اثر شرم" متفاوت است. ما نشان می دهد که در هر سه مورد - کشورهای "کم، متوسط ​​و بالا شرم"، را افزایش می دهد نرخ رشد با افزایش نرخ مالیات تا یک مقدار آستانه و پس از آن نرخ رشد آغاز می شود به عنوان افزایش نرخ مالیات را کاهش دهد. اما، برای نرخ مالیات متوسط، نرخ رشد برای کشورهای "شرم کم" پایین تر از کشورهای "شرم یکنواخت" است که به نوبه خود، پایین تر از کشورهای "شرم بالا" است. این علت رخ میدهد که نرخ رشد حساس تر و نه در یک کشور فاسد به تغییرات T در یک کشور درستکار است.


كلمات كليدي:

Corruption, Economic growth, Evasion, Tax revenues
فساد, رشد اقتصادی , فرار, درآمدهای مالیاتی


موضوعات:

Economics and Econometrics[ ]

فهرست مقالات مرتبط و مشابه

 

فهرست مراجع و منابع
 

برگشت به بالا
× 🎁
رونمایی از اولین و تنها ربات تلگرامی جستجوی مقالات ژورنالی
×