سایپرز، باشگاه دانش - ارائه دهنده مقالات ژورنالهای خارجی

اطلاعات و مشخصات مقاله

explorer iconلينك‌ها

[ بازگشت | جستجو | فهرست کلمات کلیدی | فهرست موضوعات | فهرست نویسندگان | فهرست ناشران | فهرست ژورنالها ]

info iconاطلاعات مقاله

[ 156 بار مشاهده چكيده]

عنوان مقاله:رهبری و رفتار ایمنی درک کارکنان در یک نیروگاه هسته ای: مدل معادلات ساختاری
ناشر: [ Elsevier BV ]
ژورنال
دوره (شماره):49 (8-9)
سال انتشار:October 2011
شماره صفحات: 111811291118-1129
نشانگر دیجیتالی شیء:[ 10.1016/j.ssci.2011.03.002 ]
شما اینجا هستید:
  1. Scipers, the Knowledge ClubScipers »
  2. Elsevier BV »
  3. Safety Science »
  4. Leadership and employees’ perceived safety behaviours in a nuclear power plant: A structural equation model

report iconنمايش خلاصه مقاله

Leadership And Employees’ Perceived Safety Behaviours In A Nuclear Power Plant: A Structural Equation Model


مقاله: رهبری و رفتار ایمنی درک کارکنان در یک نیروگاه هسته ای: مدل معادلات ساختاری

نويسند‌گان:


خلاصه مقاله:


Leadership is considered an essential element in guaranteeing the safe running of organizations. The purpose of the present study is to find out how leader behaviours influence employees’ safety behaviours (perceived safety behaviours) in the nuclear field. In an attempt to answer this question, the authors of this research have considered the way this influence is exercised, taking into consideration some important factors like safety culture and safety climate. To achieve this, the empowerment leadership model, based on a behavioural approach to leadership, was used. The sample was made up of 566 employees from a Spanish nuclear power plant. The results indicated that when safety culture was strong, leader behaviour generated a higher safety climate among the members, which predicted their perceived safety behaviours. Support was found for a structural model linking leadership and safety behaviour to safety culture and safety climate. The implications of these findings for the theory of safety and the way they can be put into practice are outlined.


رهبری در نظر گرفته یک عنصر ضروری در تضمین در حال اجرا امن از سازمان. هدف از مطالعه حاضر برای پیدا کردن چگونه رفتار رهبران رفتارهای ایمنی کارکنان (رفتار ایمنی درک شده) در زمینه هسته ای را تحت تاثیر قرار. در تلاش برای پاسخ به این سوال، نویسندگان این تحقیق راه این نفوذ را انجام می در نظر گرفته اند، با در نظر گرفتن برخی از عوامل مهمی چون فرهنگ ایمنی و آب و هوا ایمنی. برای رسیدن به این، مدل رهبری توانمند، بر اساس یک رویکرد رفتاری به رهبری، مورد استفاده قرار گرفت. نمونه از 566 نفر از کارکنان نیروگاه هسته ای اسپانیایی ساخته شده است. نتایج نشان داد که زمانی که فرهنگ ایمنی قوی بود، رفتار رهبر تولید آب و هوای ایمنی بالاتر در میان اعضای، که رفتارهای ایمنی درک خود را پیش بینی کرد. پشتیبانی از یک مدل ساختاری ارتباط رهبری و رفتار ایمنی به فرهنگ ایمنی و آب و هوا ایمنی پیدا شد. پیامدهای این یافته ها برای نظریه های امنیتی و راه آنها را می توان به عمل قرار داده است داشته باشد.


كلمات كليدي:

Empowering leadership, Safety behaviour , Empowering leadership, Leadership, Safety behaviour, Safety climate, Safety culture
قدرت دادن به رهبری , رفتار ایمنی , قدرت دادن به رهبری , رهبری, رفتار ایمنی, آب و هوا ایمنی, فرهنگ ایمنی


موضوعات:

Safety, Risk, Reliability and Quality, Safety Research, Public Health, Environmental and Occupational Health[ ]

 

دسترسی بین المللی

اگر شما در داخل کشور (ایران) هستید و این صفحه را مشاهده می کنید، نشان می دهد که IP شما به هر دلیلی در لیست IP های ایران ثبت نشده است. برای رفع این مشکل کافی است IP خود را که در پایین این پیام درج شده از طریق آدرس ایمیل support@scipers.com به ما اطلاع دهید. پس از دریافت درخواست، کارشناسان فنی موضوع را بررسی می نمایند و در صورتی که محل اتصال شما از کشور ایران بوده باشد، به لیست استفاده کنندگان مجاز افزوده می شوید.
IP: 54.226.58.177

اطلاعات استنادی

اطلاعات استنادی این مقاله را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

 

به اشتراک گذاری

این صفحه را با استفاده از انواع شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

فهرست مراجع و منابع

نتايج بعدي


نتايج بعدي

 

برگشت به بالا
رونمایی از اولین و تنها ربات تلگرامی جستجوی مقالات ژورنالی
×