سایپرز، باشگاه دانش - ارائه دهنده مقالات ژورنالهای خارجی

اطلاعات و مشخصات مقاله

[ 94 | جستجو | فهرست کلمات کلیدی | فهرست موضوعات | فهرست نویسندگان | فهرست ناشران | فهرست ژورنالها ]


عنوان مقاله:Spatiality نابرابری های منطقه ای
ناشر: [ Elsevier BV ]
ژورنال
دوره (شماره): (0)
سال انتشار:July 2015
شماره صفحات: 1101-10
نشانگر دیجیتالی شیء:[ 10.1016/j.apgeog.2015.03.013 ]
شما اینجا هستید:
  1. Scipers, the Knowledge ClubScipers »
  2. Elsevier BV »
  3. Applied Geography »
  4. Spatiality of regional inequality

دسترسی بین المللی

اگر شما در داخل کشور (ایران) هستید و این صفحه را مشاهده می کنید، نشان می دهد که IP شما به هر دلیلی در لیست IP های ایران ثبت نشده است. برای رفع این مشکل کافی است IP خود را که در پایین این پیام درج شده از طریق آدرس ایمیل support@scipers.com به ما اطلاع دهید. پس از دریافت درخواست، کارشناسان فنی موضوع را بررسی می نمایند و در صورتی که محل اتصال شما از کشور ایران بوده باشد، به لیست استفاده کنندگان مجاز افزوده می شوید.
IP: 52.55.186.225

اطلاعات استنادی

اطلاعات استنادی این مقاله را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

 

به اشتراک گذاری

این صفحه را با استفاده از انواع شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

خلاصه مقاله، نویسندگان و کلمات کلیدی

Spatiality Of Regional Inequality


مقاله: Spatiality نابرابری های منطقه ای

نويسنده:


خلاصه مقاله:


Spatial inequality has drawn renewed scholarly interests and societal concerns. This paper reviews the literature on regional inequality, with a focus on spatiality of regional economic/income inequality, to make a timely contribution for a better understanding of the complexity and dynamics of spatial inequality. We find that existing theories disagree over temporal trends and underlying forces of regional inequality, and spatio-temporal models have been favored by economic geographers. It also shows that the research on regional inequality covers all continents of the world, including both developed and developing countries. The scope of research has also been broadened, expanding to household and environmental inequalities. The paper proposes components of spatiality of regional inequality, including scale, location, physical geography, place, space, spatial network, and spatial-temporal models. The paper also proposes areas for future research.


نابرابری فضایی منافع علمی تازه و دغدغه های اجتماعی شده است. در این مقاله به مرور منابع در نابرابری های منطقه ای، با تمرکز بر spatiality نابرابری اقتصادی / درآمد منطقه ای، به کمک به موقع برای درک بهتر از پیچیدگی و پویایی نابرابری فضایی. برای ما که بیش از نظریههای موجود روند زمانی و نیروهای اساسی نابرابری های منطقه ای اختلاف نظر دارند، و مدل های فضا-زمانی توسط جغرافیدانان اقتصادی مورد علاقه است. همچنین نشان می دهد که این تحقیقات بر نابرابری های منطقه ای را پوشش می دهد تمام قاره جهان، از جمله هر دو کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه. دامنه پژوهش نیز وسیع شده است، در حال گسترش به خانواده ها و نابرابری ها از محیط زیست. مقاله اجزای spatiality نابرابری های منطقه ای، از جمله مقیاس، محل، جغرافیای فیزیکی، مکان، فضا، شبکه فضایی، و مدل های فضایی-زمانی پیشنهاد می کند. این مقاله همچنین زمینه را برای تحقیقات آینده پیشنهاد می کند.


كلمات كليدي:

Globalization, Institution, Regional development, Regional inequality, Spatiality
جهانی شدن, موسسه, توسعه منطقه ای , نابرابری های منطقه ای, Spatiality


موضوعات:

Tourism, Leisure and Hospitality Management, Geography, Planning and Development, Forestry, Environmental Science(all)[ ]

فهرست مراجع و منابع

نتايج بعدي


نتايج بعدي

 

برگشت به بالا
× 🎁
رونمایی از اولین و تنها ربات تلگرامی جستجوی مقالات ژورنالی
×