سایپرز، باشگاه دانش - ارائه دهنده مقالات ژورنالهای خارجی

اطلاعات و مشخصات مقاله

explorer iconلينك‌ها

[ بازگشت | جستجو | فهرست کلمات کلیدی | فهرست موضوعات | فهرست نویسندگان | فهرست ناشران | فهرست ژورنالها ]

info iconاطلاعات مقاله

[ 186 بار مشاهده چكيده]

عنوان مقاله:روابط میان رقابت، هیئت، تغییر سیستم حسابداری مدیریت و عملکرد: یک مدل راه
ناشر: [ Elsevier BV ]
ژورنال
دوره (شماره):27 (2)
سال انتشار:December 2011
شماره صفحات: 266277266-277
نشانگر دیجیتالی شیء:[ 10.1016/j.adiac.2011.05.006 ]
شما اینجا هستید:
  1. Scipers, the Knowledge ClubScipers »
  2. Elsevier BV »
  3. Advances In Accounting »
  4. The relations among competition, delegation, management accounting systems change and performance: A path model

report iconنمايش خلاصه مقاله

The Relations Among Competition, Delegation, Management Accounting Systems Change And Performance: A Path Model


مقاله: روابط میان رقابت، هیئت، تغییر سیستم حسابداری مدیریت و عملکرد: یک مدل راه

نويسنده:


خلاصه مقاله:


This paper is concerned with an empirical investigation into the relations among competition, delegation, management accounting and control systems (MACS) change and organizational performance. It follows a standard contingency type path modeling to propose that intensity of competition causes firms to change their MACS and that this change enhances their performance. Delegation of authority is implicated in the model as competition encourages delegation, and this in turn causes the change in MACS, as well as enhancing performance directly. The results from a sample of Australian strategic business units indicate that (1) increased competition results in improved organizational performance indirectly through a greater number of changes in MACS, and (2) increased delegation of authority to lower level management leads to higher organizational performance. These results contribute to the management accounting change literature by providing empirical evidence that the relationship between competition and organizational performance is mediated by a decentralized organizational form and changes in MACS of the firm.


این مقاله با بررسی تجربی به روابط میان رقابت، هیئت، حسابداری مدیریت و کنترل سیستم های (MACS) تغییر و عملکرد سازمانی نگران است. آن را زیر یک نوع احتمالی مدل سازی استاندارد مسیر پیشنهاد می کنند که شدت رقابت باعث می شود شرکت برای تغییر MACS و که این تغییر عملکرد خود را بهبود می بخشد. تفویض اختیار در مدل دخیل به عنوان رقابت را تشویق می کند هیئت، و این به نوبه خود باعث می شود که تغییر در MACS، و همچنین بالا بردن عملکرد به طور مستقیم. نتایج حاصل از یک نمونه از واحدهای استراتژیک کسب و کار در استرالیا نشان می دهد که (1) افزایش رقابت در بهبود عملکرد سازمانی به طور غیر مستقیم از طریق تعداد بیشتری از تغییرات در MACS، و (2) افزایش تفویض اختیار به مدیریت سطح پایین تر منجر به عملکرد سازمانی بالاتر است. این نتایج با ارائه شواهد تجربی است که رابطه بین رقابت و عملکرد سازمانی است که توسط یک فرم و تغییرات سازمانی غیر متمرکز در MACS از شرکت واسطه به ادبیات تغییر حسابداری مدیریت کمک می کند.


كلمات كليدي:

Competition , Contingency theory , Delegation , Path model, Performance , Competition, Contingency theory, Delegation, Management accounting change, Path model, Performance
مسابقه , Contingency theory , هیئت , مدل راه , Performance , مسابقه, تئوری اقتضایی, نمایندگی, مدیریت تغییر حسابداری, مدل راه , عملکرد


موضوعات:

Finance, Accounting[ ]

 

دسترسی بین المللی

اگر شما در داخل کشور (ایران) هستید و این صفحه را مشاهده می کنید، نشان می دهد که IP شما به هر دلیلی در لیست IP های ایران ثبت نشده است. برای رفع این مشکل کافی است IP خود را که در پایین این پیام درج شده از طریق آدرس ایمیل support@scipers.com به ما اطلاع دهید. پس از دریافت درخواست، کارشناسان فنی موضوع را بررسی می نمایند و در صورتی که محل اتصال شما از کشور ایران بوده باشد، به لیست استفاده کنندگان مجاز افزوده می شوید.
IP: 3.80.55.37

اطلاعات استنادی

اطلاعات استنادی این مقاله را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

 

به اشتراک گذاری

این صفحه را با استفاده از انواع شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

فهرست مراجع و منابع
 

برگشت به بالا
رونمایی از اولین و تنها ربات تلگرامی جستجوی مقالات ژورنالی
×