سایپرز، باشگاه دانش - ارائه دهنده مقالات ژورنالهای خارجی

اطلاعات و مشخصات مقاله

explorer iconلينك‌ها

[ بازگشت | جستجو | فهرست کلمات کلیدی | فهرست موضوعات | فهرست نویسندگان | فهرست ناشران | فهرست ژورنالها ]

info iconاطلاعات مقاله

[ 73 بار مشاهده چكيده]

عنوان مقاله:بازده کاهش سرعت از درختچه مقاوم در مقابل باد در تونل باد
ناشر: [ Elsevier BV ]
ژورنال
دوره (شماره): (0)
سال انتشار:March 2015
شماره صفحات: 112311-23
نشانگر دیجیتالی شیء:[ 10.1016/j.aeolia.2014.10.004 ]
شما اینجا هستید:
  1. Scipers, the Knowledge ClubScipers »
  2. Elsevier BV »
  3. Aeolian Research »
  4. Deceleration efficiencies of shrub windbreaks in a wind tunnel

report iconنمايش خلاصه مقاله

Deceleration Efficiencies Of Shrub Windbreaks In A Wind Tunnel


مقاله: بازده کاهش سرعت از درختچه مقاوم در مقابل باد در تونل باد

نويسند‌گان:


خلاصه مقاله:


Artemisia and Salix are dominant shrub species for windbreaks in arid areas of China, and they show similar features to shrubs in other arid areas of the world. We compared the mean velocity fields and shelter effects of two shrub windbreaks with different layouts. For a single plant of Artemisia, the higher the free airflow velocity is, the more the wind velocity around two sides of the plant increases. The velocity gradient around a single plant of Salix is smaller than that around an Artemisia plant due to the difference in the plant shapes. Seven new velocity zones in the horizontal direction appear when airflow passes through an Artemisia windbreak, including four deceleration zones and three acceleration zones. The mean velocity field that is affected by a Salix windbreak can be divided into a deceleration zone in the front, an acceleration zone above, a vortex zone behind and a restoration zone downwind of the vortex zone. Shelter effects of the shrub windbreaks vary with the wind velocity and are influenced by the construct of the windbreaks. Shrub windbreaks that have a complex construction have better shelter effects than simple ones. The shelter effects of plant windbreaks are also influenced by the growth features of the plants. Considering the plant characteristics and the shelter effects of Salix and Artemisia windbreaks, it is optimal to plant these two windbreaks together in a sand-control system. This research is intended to be useful for sand movement control in arid areas.


درمنه و Salix گونه درختچه غالب برای مقاوم در مقابل باد در مناطق خشک از چین، و آنها نشان می دهد ویژگی های شبیه به درختچه در دیگر مناطق خشک جهان است. ما میانگین زمینه سرعت و اثرات سرپناه دو مقاوم در مقابل باد درختچه با پوسته های مختلف مقایسه شده است. برای یک گیاه درمنه، بالاتر از سرعت جریان هوا آزاد است، بیشتر سرعت باد در اطراف دو طرف را افزایش می دهد گیاه است. گرادیان سرعت در اطراف یک کارخانه تنها از Salix با توجه به تفاوت در شکل گیاه کوچکتر از است که در اطراف یک کارخانه درمنه است. هفت منطقه جدید سرعت در جهت افقی می رسد هنگامی که جریان هوا از طریق باد شکن درمنه عبور می کند، از جمله چهار زون کاهش سرعت و سه منطقه شتاب. ، منطقه شتاب بالا، یک منطقه گرداب پشت و یک منطقه مرمت در مسیر باد منطقه گرداب متوسط ​​درست سرعت است که توسط یک باد شکن Salix تحت تاثیر قرار می تواند به یک منطقه کاهش سرعت در مقابل تقسیم شده است. اثرات پناهگاه مقاوم در مقابل باد درختچه با سرعت باد متغیر است و توسط ساختار مقاوم در مقابل باد تحت تاثیر قرار. مقاوم در مقابل باد درخچه ها است که دارای یک مجتمع اثرات سرپناه بهتر از آنهایی که ساده است. اثرات پناهگاه مقاوم در مقابل باد گیاه نیز با ویژگی های رشد گیاهان را تحت تاثیر قرار. با توجه به صفات و اثرات سرپناه از Salix و درمنه مقاوم در مقابل باد، آن مطلوب برای کاشت این دو مقاوم در مقابل باد با هم در یک سیستم کنترل شن و ماسه است. این پژوهش در نظر گرفته شده برای کنترل جنبش شن و ماسه در مناطق خشک مفید باشد.


كلمات كليدي:
موضوعات:

Earth-Surface Processes, Geology[ ]

 

دسترسی بین المللی

اگر شما در داخل کشور (ایران) هستید و این صفحه را مشاهده می کنید، نشان می دهد که IP شما به هر دلیلی در لیست IP های ایران ثبت نشده است. برای رفع این مشکل کافی است IP خود را که در پایین این پیام درج شده از طریق آدرس ایمیل support@scipers.com به ما اطلاع دهید. پس از دریافت درخواست، کارشناسان فنی موضوع را بررسی می نمایند و در صورتی که محل اتصال شما از کشور ایران بوده باشد، به لیست استفاده کنندگان مجاز افزوده می شوید.
IP: 3.80.55.37

اطلاعات استنادی

اطلاعات استنادی این مقاله را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

 

به اشتراک گذاری

این صفحه را با استفاده از انواع شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

برگشت به بالا
رونمایی از اولین و تنها ربات تلگرامی جستجوی مقالات ژورنالی
×