سایپرز، باشگاه دانش - ارائه دهنده مقالات ژورنالهای خارجی

اطلاعات و مشخصات مقاله

[ 719 | جستجو | فهرست کلمات کلیدی | فهرست موضوعات | فهرست نویسندگان | فهرست ناشران | فهرست ژورنالها ]


عنوان مقاله:ریسک و مدیریت ریسک در حسابداری مدیریت و کنترل
ناشر: [ Elsevier BV ]
ژورنال
دوره (شماره):24 (2)
سال انتشار:June 2013
شماره صفحات: 828782-87
نشانگر دیجیتالی شیء:[ 10.1016/j.mar.2013.04.003 ]
شما اینجا هستید:
  1. Scipers, the Knowledge ClubScipers »
  2. Elsevier BV »
  3. Management Accounting Research »
  4. Risk and risk management in management accounting and control

دسترسی بین المللی

اگر شما در داخل کشور (ایران) هستید و این صفحه را مشاهده می کنید، نشان می دهد که IP شما به هر دلیلی در لیست IP های ایران ثبت نشده است. برای رفع این مشکل کافی است IP خود را که در پایین این پیام درج شده از طریق آدرس ایمیل support@scipers.com به ما اطلاع دهید. پس از دریافت درخواست، کارشناسان فنی موضوع را بررسی می نمایند و در صورتی که محل اتصال شما از کشور ایران بوده باشد، به لیست استفاده کنندگان مجاز افزوده می شوید.
IP: 52.55.186.225

اطلاعات استنادی

اطلاعات استنادی این مقاله را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

 

به اشتراک گذاری

این صفحه را با استفاده از انواع شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

خلاصه مقاله، نویسندگان و کلمات کلیدی

Risk And Risk Management In Management Accounting And Control


مقاله: ریسک و مدیریت ریسک در حسابداری مدیریت و کنترل

نويسند‌گان:


خلاصه مقاله:


Recent world events, most notably the global financial crisis, have refocused and intensified interest on risk and the nature of systems that operate to manage risk. One area that has received relatively little attention is the interrelation between risk, risk management and management accounting and control practices. This editorial provides an introduction to the special issue of the journal on “Risk and Risk Management in Management Accounting and Control”. It argues that risk and the way it is managed has become a feature of organizational life in both the public and private sectors. By changing organizational practices risk management can facilitate and legitimise certain ways of organizing. It has the potential to change lines of responsibility and accountability in organizations, representing a particular way of governing individuals and activities. The argument is further made that risk management has moved away from being an issue of narrow concern to finance (value at risk, derivatives, etc.) or accountants (financial statement disclosure, etc.) to an issue about management control and therefore a key area in which management accountants need to engage. This editorial also highlights the potential side-effects of risk management, including issues around trust and accountability, but also the focus on secondary or defensive risk management and the rise of reputation risk.


رویدادهای جهان کنندگان، که مهمترین آنها بحران مالی جهانی، متمرکز کرده اند و تشدید بهره خطر و ماهیت سیستم است که عمل در مدیریت ریسک. یکی منطقه ای که توجه نسبتا کمی دریافت کرده است متقابل بین ریسک، مدیریت ریسک و حسابداری مدیریت و شیوه های کنترل است. این سرمقاله مقدمه برای موضوع خاص از مجله بر روی "ریسک و مدیریت ریسک در حسابداری مدیریت و کنترل" فراهم می کند. این استدلال می کند که خطر و راه آن را اداره می شود تبدیل شده است یکی از ویژگی های زندگی سازمانی در هر دو بخش دولتی و خصوصی. با تغییر شیوه های سازمانی مدیریت ریسک می تواند تسهیل و مشروعیت بخشیدن به شیوه های خاصی از سازماندهی. این پتانسیل را دارد که تغییر خط مسئولیت و پاسخگویی در سازمان، به نمایندگی از روش خاصی از افراد و فعالیت های حاکم. استدلال است که بیشتر ساخته شده است که مدیریت ریسک به دور از بودن موضوع از نگرانی های باریک برای تامین مالی (ارزش در معرض خطر، مشتقات، و غیره) و یا حسابداران (صورت های مالی افشا، و غیره) به یک موضوع در مورد مدیریت کنترل و در نتیجه یک کلید است نقل مکان کرد منطقه که در آن حسابداران مدیریت نیاز به تعامل. این سرمقاله همچنین برجسته امکان عوارض جانبی مدیریت ریسک، از جمله مسائل اطراف اعتماد و پاسخگویی، بلکه تمرکز بر مدیریت ریسک ثانویه و یا دفاعی و افزایش خطر شهرت.


كلمات كليدي:

Management accounting , Management control, Management accounting, Management control, Risk management
حسابداری مدیریت , Management control , حسابداری مدیریت, مدیریت کنترل, مدیریت ریسک


موضوعات:

Information Systems and Management, Finance, Accounting[ ]

فهرست مقالات مرتبط و مشابه

 

فهرست مراجع و منابع
 

برگشت به بالا
× 🎁
رونمایی از اولین و تنها ربات تلگرامی جستجوی مقالات ژورنالی
×